Slová v pravom čase

PhDr. Ľubomír Huďo - Idea Slovanstva na troskách bruselského centralizmu a vnucovaného multikulturalizmu

16.12.2015, 13:44 , Edita Durrerová | Počet zobrazení: 3010

 

Koncepcia zjednotenej Európy v záujme deklarovanej mierovej budúcnosti a ekonomickej prosperity od začiatku smerovala postupnými krokmi k bruselskému centralizmu. Je otázne a v súčasnosti vlastne už aj evidentné, komu najviac vyhovujú kasta eurokomisárov, bruselská byrokracia a integračná štruktúra rôznych inštitúcií. 

Celý článok...

Anton Hrnko - Miesto Uhorska v historickom vedomí Slovákov

16.12.2015, 13:16 , Edita Durrerová | Počet zobrazení: 763

 

Keď Veľká francúzska revolúcia na konci 18. storočia vyzdvihla ľud – národ na nositeľa moci v štáte a tvorcu histórie, nikto z jej aktérov nezapochyboval, že národ ako entita existoval aj predtým, len bol zbavený svojho prirodzeného práva v prospech uzurpátorov moci, ktorými boli dediční monarchovia, odvodzujúci svoju legitimitu teóriou, že pochádza od Boha, jestvuje z Božej milosti. O tom, že národ – napr. národ slovenský – existoval aj pred etapou zániku feudálnych mocenských štruktúr, nepochybovali ani národovci, usilujúci sa o národné obrodenie, teda zmenu statusu národa o sebe na národ pre seba, ako by povedal múdry I. Kant. 

Celý článok...

PREJAV PREZIDENTA RUSKEJ FEDERÁCIE V.V.PUTINA NA 70. VALNOM ZHROMAŽDENÍ OSN

30.09.2015, 15:13 , Edita Durrerová | Počet zobrazení: 795

 

 

PREJAV PREZIDENTA RUSKEJ FEDERÁCIE V.V.PUTINA NA 70. VALNOM ZHROMAŽDENÍ OSN

 

New-York, 28 septembra Vážený pán Predseda! Vážený pán Generálny tajomník! Vážené Hlavy štátov a vlád! Dámy a páni! 70. výročie Organizácie Spojených národov je dobrým dôvodom vrátiť sa k minulosti a pohovoriť si o našej spoločnej budúcnosti. V roku 1945 krajiny, ktoré porazili nacizmus, spojili svoje sily s cieľom založiť pevné základy povojnového svetového poriadku. Dovoľte mi pripomenúť, že kľúčové rozhodnutia o princípoch vzájomných vzťahov štátov, rozhodnutia o vytvorení OSN boli zosnované v našej krajine na Jaltskom stretnutí lídrov protihitlerovskej koalície. Jaltský systém bol naozaj vytrpený, zaplatený životom desiatok miliónov ľudí, dvomi svetovými vojnami, ktoré sa prehnali planétou v XX. storočí, a, buďme objektívni, pomohol ľudstvu prejsť cez turbulentné a niekedy aj dramatické udalostí posledných siedmych desaťročí, uchránil svet od rozsiahlych otrasov.

Celý článok...

Giulietto Chiesa: Kľúč k mieru je v rukách Ruska

19.06.2014, 10:58 , Edita Durrerová | Počet zobrazení: 1000

 

 

 

Známy taliansky politický novinár a analytik Giulietto Chiesa prijal ponuku stať sa členom Izborského klubu. Ponúkame do vašej pozornosti rozhovor. Besedu viedla: Jekaterina Glušiková

Celý článok...

Fóbia voči Slovanom / Autor Jozef Mravík

14.04.2014, 18:40 , Edita Durrerová | Počet zobrazení: 2811

 

Kde hľadať príčinu fóbie (= odpor, nenávisť) voči Slovanom? Čomu sa dalo po roku 1848 v Európe veriť? Čo sa dalo vyznávať? Veď Pan-Európa existovala vtedy ešte iba v pruskom zámotku. Nielen K. Marx, ale najmä F. Engels vypovedali svätú revolučnú vojnu všetkému slovanskému. 

Celý článok...

Útok na Rusko

28.03.2014, 11:17 , Edita Durrerová | Počet zobrazení: 1433

 

 

Dr. Paul Craig Roberts (nar. 1939) bol námestníkom amerického ministra financií pre hospodársku poliitku za Reagonovej vlády a mimoriadny redaktor Wall Street Journal. Písal stĺpčeky pre Business Week, Scripps Howard News Service a Creators Syndicate. Spolupracoval s mnohými univerzitami, publikoval články o dôsledkoch Bushovej a Obamovej administratívy vo „vojne proti terorizmu“, ktorá zničila ochranu občianskych slobôd Američanov podľa Ústavy USA. Je kritikom izraelskej politiky voči Palestíncom. Jeho stĺpčeky na internete majú sledovanosť po celom svete. Momentálne sú v predaji jeho ostatné knihy: „ Zlyhanie laissez faire kapitalizmu a „Ekonomický zánik Západu“
 

Celý článok...

Výzva prezidenta Ruskej federácie

28.03.2014, 13:06 , Edita Durrerová | Počet zobrazení: 1099

18. marca 2014, Moskva, Kremeľ Vladimír Putin vystúpil v Kremli pred poslancami Štátnej dumy, členmi Sovietu federácie, vedúcimi predstaviteľmi regiónov Ruska a predstaviteľmi občianskej spoločnosti. 

 

 

Celý článok...