Slová v pravom čase

PhDr. Ľubomír Huďo - Idea Slovanstva na troskách bruselského centralizmu a vnucovaného multikulturalizmu

16.12.2015, 13:44 , Admin | Počet zobrazení: 5431

 

Koncepcia zjednotenej Európy v záujme deklarovanej mierovej budúcnosti a ekonomickej prosperity od začiatku smerovala postupnými krokmi k bruselskému centralizmu. Je otázne a v súčasnosti vlastne už aj evidentné, komu najviac vyhovujú kasta eurokomisárov, bruselská byrokracia a integračná štruktúra rôznych inštitúcií. 

Celý článok...

Anton Hrnko - Miesto Uhorska v historickom vedomí Slovákov

16.12.2015, 13:16 , Admin | Počet zobrazení: 2215

 

Keď Veľká francúzska revolúcia na konci 18. storočia vyzdvihla ľud – národ na nositeľa moci v štáte a tvorcu histórie, nikto z jej aktérov nezapochyboval, že národ ako entita existoval aj predtým, len bol zbavený svojho prirodzeného práva v prospech uzurpátorov moci, ktorými boli dediční monarchovia, odvodzujúci svoju legitimitu teóriou, že pochádza od Boha, jestvuje z Božej milosti. O tom, že národ – napr. národ slovenský – existoval aj pred etapou zániku feudálnych mocenských štruktúr, nepochybovali ani národovci, usilujúci sa o národné obrodenie, teda zmenu statusu národa o sebe na národ pre seba, ako by povedal múdry I. Kant. 

Celý článok...

PREJAV PREZIDENTA RUSKEJ FEDERÁCIE V.V.PUTINA NA 70. VALNOM ZHROMAŽDENÍ OSN

30.09.2015, 15:13 , Admin | Počet zobrazení: 2046

 

 

PREJAV PREZIDENTA RUSKEJ FEDERÁCIE V.V.PUTINA NA 70. VALNOM ZHROMAŽDENÍ OSN

 

New-York, 28 septembra Vážený pán Predseda! Vážený pán Generálny tajomník! Vážené Hlavy štátov a vlád! Dámy a páni! 70. výročie Organizácie Spojených národov je dobrým dôvodom vrátiť sa k minulosti a pohovoriť si o našej spoločnej budúcnosti. V roku 1945 krajiny, ktoré porazili nacizmus, spojili svoje sily s cieľom založiť pevné základy povojnového svetového poriadku. Dovoľte mi pripomenúť, že kľúčové rozhodnutia o princípoch vzájomných vzťahov štátov, rozhodnutia o vytvorení OSN boli zosnované v našej krajine na Jaltskom stretnutí lídrov protihitlerovskej koalície. Jaltský systém bol naozaj vytrpený, zaplatený životom desiatok miliónov ľudí, dvomi svetovými vojnami, ktoré sa prehnali planétou v XX. storočí, a, buďme objektívni, pomohol ľudstvu prejsť cez turbulentné a niekedy aj dramatické udalostí posledných siedmych desaťročí, uchránil svet od rozsiahlych otrasov.

Celý článok...

Giulietto Chiesa: Kľúč k mieru je v rukách Ruska

19.06.2014, 10:58 , Admin | Počet zobrazení: 2308

 

 

 

Známy taliansky politický novinár a analytik Giulietto Chiesa prijal ponuku stať sa členom Izborského klubu. Ponúkame do vašej pozornosti rozhovor. Besedu viedla: Jekaterina Glušiková

Celý článok...

Fóbia voči Slovanom / Autor Jozef Mravík

14.04.2014, 18:40 , Admin | Počet zobrazení: 5745

 

Kde hľadať príčinu fóbie (= odpor, nenávisť) voči Slovanom? Čomu sa dalo po roku 1848 v Európe veriť? Čo sa dalo vyznávať? Veď Pan-Európa existovala vtedy ešte iba v pruskom zámotku. Nielen K. Marx, ale najmä F. Engels vypovedali svätú revolučnú vojnu všetkému slovanskému. 

Celý článok...